Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Θέματα λειτουργίας σχολείου ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΕΠΑΝΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ PDF Print E-mail
Friday, 08 January 2021 10:38

Σας ενημερώνουμε πως τη Δευτέρα 11-01-2021 ξεκινάμε κανονικά τα μαθήματά μας στο σχολείο (και το Ολοήμερο και η Πρωινή Ζώνη). Σας ενημερώνουμε πως, για να αποφύγουμε πιθανό συνωστισμό, ο Σύλλογος διδασκόντων αποφάσισε τα παρακάτω:

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών θα γίνεται από τις 8:00- 8:15 από την κεντρική είσοδο του σχολείου (πεζόδρομος της Ζαβογιάννη). Τα παιδιά θα θερμομετριούνται και θα εισέρχονται στο σχολείο.

Η αποχώρηση θα γίνεται ως εξής.

• Οι Α΄ και Β΄ τάξεις θα σχολούν στις 13:00. Η παραλαβή των μαθητών θα γίνεται από την από την κεντρική είσοδο του σχολείου (πεζόδρομος της Ζαβογιάννη)
  • Οι Γ΄ και Δ΄ τάξεις θα σχολούν στις 13:15. Η παραλαβή των μαθητών θα γίνεται από την από την κεντρική είσοδο του σχολείου (πεζόδρομος της Ζαβογιάννη).
  • Οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις θα σχολούν στις 13:15. Η παραλαβή των μαθητών θα γίνεται από την από την πλαϊνή είσοδο του σχολείου (Οδός Θήρας). Για να μη στέκονται οι γονείς των παραπάνω τάξεων στο στενό πεζοδρόμιο της οδού Θήρας, θα ανοίγουμε την πόρτα και τα παιδιά θα παραλαμβάνονται μέσα από την αυλή του σχολείου.
  • Οι γονείς που έχουν μαθητές σε διαφορετικές τάξεις θα παραλαμβάνουν όλα τα παιδιά από της είσοδο που αφορά το μικρότερο παιδί.

Παρακαλούμε πολύ τους γονείς να τηρούν τα μέτρα προστασίας και τις αποστάσεις.

Τέλος σας ενημερώνουμε πως εκμεταλλευτήκαμε την περίοδο της Καραντίνας και με τη βοήθεια του Δήμου Πειραιά βάψαμε εσωτερικά όλο το σχολείο.

Καλή αρχή σε όλους μας.

Last Updated on Friday, 08 January 2021 11:14