Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Θέματα λειτουργίας σχολείου Έναρξη Λειτουργίας Ολοήμερου για τις Α & Β Τάξεις

Έναρξη Λειτουργίας Ολοήμερου για τις Α & Β Τάξεις PDF Print E-mail
Wednesday, 16 September 2020 08:40

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως από αύριο Πέμπτη, 17-9-2020 θα ξεκινήσει το Ολοήμερο πρόγραμμα για τα παιδιά της Α΄ και Β΄ τάξης και για τα αδέρφια τους ,σε οποιαδήποτε τάξη κι αν φοιτούν. Οι γονείς θα πρέπει να μεριμνήσουν για το φαγητό των παιδιών τους μέχρι να αρχίσει η διάθεση των σχολικών γευμάτων. Για φέτος δε θα υπάρχει η δυνατότητα να ζεστάνουμε το φαγητό. Εάν το φαγητό για το Ολοήμερο χρειάζεται ψυγείο, οι μαθητές με τη βοήθεια εκπαιδευτικών θα το βάζουν από το πρωί στο ψυγείο του σχολείου. Υπενθυμίζουμε πως δεν επιτρέπεται η είσοδος των γονέων στο σχολείο.  Καλό είναι το φαγητό να μπαίνει σε ένα τάπερ όπου θα αναγράφεται το όνομα του παιδιού και το τμήμα του. Επίσης, θα ήταν θεμιτό να έχουν και μια πετσέτα, την οποία θα χρησιμοποιούν ως τραπεζομάντιλο.