Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Θέματα λειτουργίας σχολείου Επανέναρξη σχολείου

Επανέναρξη σχολείου PDF Print E-mail
Wednesday, 27 May 2020 06:32

Σας ενημερώνουμε ότι τα σχολεία θα επαναλειτουργήσουν από τη Δευτέρα 1η Ιουνίου έως την Παρασκευή 26 Ιουνίου σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

Όσα τμήματα έχουν πάνω από 15 παιδιά θα χωριστούν σε δύο ομάδες: Ομάδα Α κι Ομάδα Β.

Την πρώτη εβδομάδα η Ομάδα Α θα έρθει σχολείο Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και η Ομάδα Β θα έρθει σχολείο Τρίτη, Πέμπτη.

Τη δεύτερη εβδομάδα θα γίνει εναλλαγή: η Ομάδα Β θα έρθει σχολείο Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και η Ομάδα Α θα έρθει σχολείο Τρίτη, Πέμπτη.

Θα προβλεφθεί ώστε τα αδέλφια να έρχονται την ίδια ημέρα σχολείο ώστε να μην ταλαιπωρούνται οι γονείς και θα ενημερωθείτε με email σε ποια ομάδα ανήκετε.

Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.

Για την καλύτερη οργάνωση  της επανέναρξης και την αναμόρφωση του προγράμματος παρακαλούμε τους γονείς ΜΟΝΟ των παιδιών ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ στο σχολείο,  να συμπληρώσουν, να υπογράψουν και να στείλουν στο σχολείο Υπεύθυνη Δήλωση  το αργότερο μέχρι το πρωί της Δευτέρας (1/6) ή Τρίτης (2/6) . Η δήλωση μπορεί να σταλεί και ηλεκτρονικά στο This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Πατήστε εδώ για την υπεύθυνη δήλωση.

Τέλος, σε περίπτωση που τα παιδιά των τμημάτων , μετά την παραλαβή των υπεύθυνων δηλώσεων δε θα ξεπερνούν τα 15, θα γίνει αναπροσαρμογή του προγράμματος και οι μαθητές του συγκεκριμένου τμήματος θα έρχονται κάθε μέρα.