Παραλαβή μαθητών PDF Print E-mail
Saturday, 24 November 2012 17:12

Για λόγους ασφάλειας των παιδιών έχουν καθιερωθεί κάποιοι κανόνες που αφορούν την αποχώρηση από το σχολείο:

Η παραλαβή των μαθητών γίνεται μετά το τέλος των μαθημάτων από τους κηδεμόνες τους ή από άτομα τα οποία έχουν γνωστοποιηθεί στο σχολείο με τη συμπλήρωση της σχετικής υπεύθυνης δήλωσης.

Τα παιδιά φεύγουν μόνα τους μόνο όταν αυτό έχει δηλωθεί εγγράφως στο σχολείο από τον κηδενόνα τους.

Σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιο παιδί να αποχωρήσει νωρίτερα, να φύγει μόνο του ή να το παραλάβει κάποιο άλλο άτομο που δεν έχει δηλωθεί, είναι υποχρεωμένοι οι γονείς να ενημερώσουν το/τη δάσκαλο/λα του παιδιού ή το Διευθυντή του σχολείου.

Last Updated on Wednesday, 20 February 2013 19:36