Αρχική σελίδα Το σχολείο μας Θέματα λειτουργίας σχολείου Επιλογή 2ης ξένης γλώσσας

Επιλογή 2ης ξένης γλώσσας PDF Print E-mail
Wednesday, 09 May 2012 06:31

Ανακοίνωση επιλογής δεύτερης ξένης γλώσσας.

ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Δ΄ & Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ.

Σας ενημερώνουμε πως οι γονείς των μαθητών που στην

τρέχουσα σχολική χρονιά φοιτούν στη Δ΄ κι Ε΄ τάξη του σχολείου μας, θα δηλώσουν την προτίμηση της δεύτερης ξένης γλώσσας την οποία επιθυμούν να διδαχθούν τα παιδιά τους  το σχολικό έτος 2012 ? 2013. Η γλώσσα επιλογής θα είναι είτε η Γαλλική, είτε η Γερμανική ανάλογα με τις δηλώσεις των μαθητών.

Με βάση τις δηλώσεις προτίμησης θα προγραμματιστεί η νέα σχολική χρονιά.

Σημειώνουμε επίσης πως ο ελάχιστος αριθμός μαθητών για τη δημιουργία τμήματος είναι 12. Σε περίπτωση μη συμπλήρωσης του απαιτούμενου ελάχιστου αριθμού μαθητών για τη δημιουργία τμήματος, σε μια γλώσσα προτίμησης, τότε οι μαθητές ακολουθούν υποχρεωτικά την επιλογή με τις περισσότερες προτιμήσεις.

Παρακαλούμε να συμπληρωθεί και να επιστραφεί  άμεσα η δήλωση που θα δοθεί στους μαθητές των παραπάνω τάξεων.

'Ολη η εγκύκλιος είναι εδώ.

Ο Δ/ΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΔΕΣΤΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ