Αρχική σελίδα Εκπαιδευτικό προσωπικό Διευθυντής

Διευθυντής PDF Print E-mail
Friday, 11 November 2011 13:13

Γενικές πληροφορίες για το διευθυνή του σχολείου μας:

Ονομάζεται Δεστές Γεώργιος και γεννήθηκε στο Ηλιόκαστρο Αργολίδος. Τα πρώτα γράμματα του δημοτικού σχολείου τα έμαθε στον γενέθλιο τόπο του. Ολοκλήρωσε τις βασικές σπουδές στο Γυμνάσιο Ερμιόνης και στο Λύκειο Κρανιδίου. Το πτυχίο του Δασκάλου το πήρε από το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Συμπλήρωσε τις σπουδές του στα Παιδαγωγικά στο Μαράσλειο Διδαδκαλείο Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθηνών. Είναι κάτοχος master στις επιστήμες της αγωγής (M. Sc.) από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και είναι υποψήφιος Διδάκτωρ της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ). Είναι επιμορφωτής εκπαιδευτικών στην αξιοποίηση των ΤΠΕ στη διδακτική πρακτική και Ambassador4 Europe.

Τα ενδιαφέροντά του είναι η ζωγραφική, ο αθλητισμός και οι εκπαιδευτικές εφαρμογές των Τεχνολογιών  της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας. (ΤΠΕ).

Last Updated on Monday, 07 June 2021 11:47