Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Εγγραφές στην Α΄τάξη του Σχολείου μας

Εγγραφές στην Α΄τάξη του Σχολείου μας PDF Print E-mail
Sunday, 28 February 2021 17:19

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021.

Οι εγγραφές στο σχολείο μας θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα , Τετάρτη, Παρασκευή από 1 έως 20 Μαρτίου 2021και ώρες από τις 10:00 μέχρι τις 12:00. Σε περίπτωση που δε βολεύουν οι παραπάνω ημερομηνίες, παρακαλώ να καλείτε στο τηλέφωνο του σχολείο, για να κλείσετε συγκεκριμένο ραντεβού.

Επισημαίνεται ότι, κατά την περίοδο των εγγραφών, αποτελεί ευθύνη όλων η μέριμνα για την τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.) (Ως εκ τούτου, παρακαλείστε ως προς την πιστή τήρηση των προτεινόμενων μέτρων.

Πατήστε εδώ για τις βασικές πληροφορίες.

Εδώ για την αίτηση εγγραφής.

Εδώ για το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

Εδώ για τα εμβολιαστικά κέντρα.

Πατήστε εδώ για να δείτε τα όρια του σχολείο μας.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΩΙΝΗΣ ΖΩΝΗΣ

Οι μαθητές/τριεςτης Α  τάξης, μπορούν να εγγράφονται στο προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους συμπληρώνοντας δεύτερη σελίδα της αίτησης εγγραφής. Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται όλοι οι μαθητές οι οποίοι το επιθυμούν. Για λόγους καλύτερης διαχείρισης των τμημάτων που θα δημιουργηθούν, ζητείται να δηλωθεί η εργασιακή κατάσταση των γονέων.

Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών/τριώνμπορεί να γίνεται μετά το τέλος της 2ης ώρας του Ολοήμερου Προγράμματος (15:00) και θα πρέπει να δηλωθεί στην αίτηση.

Last Updated on Monday, 01 March 2021 18:23